KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10201567
*
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 19:15:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 02:55:11
1
2.800 kr
22/2 02:59:49
1
4.400 kr
22/2 19:09:12
2
Vinnande bud
22/2 19:10:14
3
5.000 kr
22/2 19:10:14
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 02:55:11 | 1 | 2.800 kr |
22/2 02:59:49 | 1 | 4.400 kr |
22/2 19:09:12 | 2 | Vinnande bud |
22/2 19:10:14 | 3 | 5.000 kr |
22/2 19:10:14 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10